Tee oma raamatupidamine ise

Avaldatud juuli 5, 2010

Kõik äriga tegelevad inimesed peavad teadma, kuidas oma raha ja tehingute üle arvestust pidada.

Selleks, et raamatupidamine oleks loetav, peab raamatupidamise korraldamiseks olema oma kindel süsteem, mis baseerub üldkehtivatele reeglitele. Kuna igal ettevõttel on oma nägu ja eripära siis ühtset retsepti ei ole võimalik anda. Küll aga oleme Sinu jaoks valmis pannud vajalikud algteadmised, mida on vaja teada ja teha ennem kui alustad.

Palju informatsiooni raamatupidamise korraldamise poolelt annab Sulle ettevõtte raamatupidamise sise-eeskirja koostamise osa, loe kindlasti läbi ja pane kirja oma ettevõtte kohta vajalik. Sise-eeskirjade olulise osa moodustab kontoplaani koostamine. Meie kontoplaani näite järgi saad koostada oma ettevõtte jaoks vajaliku, kasutades ainult neid kontosid mida vajad oma raamatupidamisarvestuse jaoks.

Kui oled läbinud kogu raamatupidamise ABC osa ja Sul on mõnes osas küsimusi tekkinud võta ühendust meiega, et saaksime täiendada Sinu teadmisi ja ka teistele neid jagada.

Raamatupidamist võib korraldada käsitsi või vastavate raamatupidamisprogrammide abil. Seoses raamatupidamise automatiseerimisega on käsitsi arvestus oluliselt vähenenud. Automatiseeritud andmetöötlusega väheneb oluliselt ajakulu, kuna ühe sisestusega teatud registrisse kogutud infot on võimalik edasi töödelda ja siirdada teistesse registritesse ilma täiendava ajakuluta.

Selleks, et saaksid tutvuda raamatupidamise praktilise poolega oleme koostanud Sinu jaoks raamatupidamise näidisregistrid koos juhenditega. Neid näidisregistreid saad alla laadida ja kasutada.

Pea meeles, et meie näidised on koostatud informatiivsel ja abistaval eesmärgil.
Koostaja ei vastuta võimalike otseste ega kaudsete kahjude eest, mis tulenevad näidiste Teiepoolsest kasutamisest.

Mine ja avasta selle maailma reeglid ja veendu kas see on just see mida vajad…

 • Alustame algusest…

  Raamatupidamise süsteeme  on viimaste aastasadade jooksul kasutusel olnud mitmeid, vaata järgi millised on need aegade jooksul väljatöötatud neli levinumat raamatupidamise põhisüsteemi…

  Jätka Lugemist »

2 vastust “Tee oma raamatupidamine ise”

 1. Maria
  mai 18, 2011

  Mul on väike perefirma ning algul tegin raamatupidamist excelis ise. Kui firma tegevuse maht suurenes, tekkis ka vajadus mõne hea raamatupidamise programmi vastu. Uurisin erinevaid variante, suured programmid ei meeldinud mulle vormistuse poolest, kuigi olen nendega praktiseerinud küll ja küll. Otsustavaks sai siin individuaalne lähenemine, vastavalt minu soovidele programmi koostamine, selle hind ning ka vormistus: korrektne, värvikas ning annab väga hea ülevaate kõigest. Programmi üle olen väga uhke. Praegu olen programmiga väga rahul ja soovitan seda kõigile, kellel ei ole väga suur firma.


 2. Anika
  mai 18, 2011

  Tänan Sind Maria meeldiva tagasiside eest. Meil on hea meel, et saime Sulle abiks olla.