Tee oma raamatupidamine ise

Avaldatud juuli 5, 2010

Kõik äriga tegelevad inimesed peavad teadma, kuidas oma raha ja tehingute üle arvestust pidada.

Selleks, et raamatupidamine oleks loetav, peab raamatupidamise korraldamiseks olema oma kindel süsteem, mis baseerub üldkehtivatele reeglitele. Kuna igal ettevõttel on oma nägu ja eripära siis ühtset retsepti ei ole võimalik anda. Küll aga oleme Sinu jaoks valmis pannud vajalikud algteadmised, mida on vaja teada ja teha ennem kui alustad.

Palju informatsiooni raamatupidamise korraldamise poolelt annab Sulle ettevõtte raamatupidamise sise-eeskirja koostamise osa, loe kindlasti läbi ja pane kirja oma ettevõtte kohta vajalik. Sise-eeskirjade olulise osa moodustab kontoplaani koostamine. Meie kontoplaani näite järgi saad koostada oma ettevõtte jaoks vajaliku, kasutades ainult neid kontosid mida vajad oma raamatupidamisarvestuse jaoks.

Kui oled läbinud kogu raamatupidamise ABC osa ja Sul on mõnes osas küsimusi tekkinud võta ühendust meiega, et saaksime täiendada Sinu teadmisi ja ka teistele neid jagada.

Raamatupidamist võib korraldada käsitsi või vastavate raamatupidamisprogrammide abil. Seoses raamatupidamise automatiseerimisega on käsitsi arvestus oluliselt vähenenud. Automatiseeritud andmetöötlusega väheneb oluliselt ajakulu, kuna ühe sisestusega teatud registrisse kogutud infot on võimalik edasi töödelda ja siirdada teistesse registritesse ilma täiendava ajakuluta.

Selleks, et saaksid tutvuda raamatupidamise praktilise poolega oleme koostanud Sinu jaoks raamatupidamise näidisregistrid koos juhenditega. Neid näidisregistreid saad alla laadida ja kasutada.

Pea meeles, et meie näidised on koostatud informatiivsel ja abistaval eesmärgil.
Koostaja ei vastuta võimalike otseste ega kaudsete kahjude eest, mis tulenevad näidiste Teiepoolsest kasutamisest.

Mine ja avasta selle maailma reeglid ja veendu kas see on just see mida vajad…

 • Alustame algusest…

  Luca PacioliTeoreetilise aluse sai süsteemikindel arvepidamine 15.sajandi lõpul. Aastal 1494 ilmus Veneetsias matemaatikust frantsiskaani munga Luca Pacioli esimene arvestusalane teos “Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni, et Proportionalita”.

  Pacioli kahekordse kirjendamise traktaat on olnud vundamendiks, millele baseeruvad praktiliselt kõik arvestusalased kirjutised. Sageli nimetatakse Paciolit “Raamatupidamise Isaks” kuigi ta ei leiutanud süsteemi välja, vaid kogus ja korraldas ning süstematiseeris mitmesuguseid majapidamistes ja kaupmeeste juures kasutusel olnud tehingute ülestähendamise viise.

  Pacioli arvestussüsteem kujutas pöördepunkti arvestuse arengus. Selle peamine eesmärk oli hankida informatsiooni omanikule, andes aru ülesannete täitmisest ja olles krediidi andmise aluseks. Tehti vahet omaniku ja omandi vahel. Samas aga puudusid arvestusperioodi ja äritegevuse järjepidevuse mõisted, kasum toodi välja…

  Jätka Lugemist »

Loe ka neid postitusi:

2 vastust “Tee oma raamatupidamine ise”

 1. Maria
  mai 18, 2011

  Mul on väike perefirma ning algul tegin raamatupidamist excelis ise. Kui firma tegevuse maht suurenes, tekkis ka vajadus mõne hea raamatupidamise programmi vastu. Uurisin erinevaid variante, suured programmid ei meeldinud mulle vormistuse poolest, kuigi olen nendega praktiseerinud küll ja küll. Otsustavaks sai siin individuaalne lähenemine, vastavalt minu soovidele programmi koostamine, selle hind ning ka vormistus: korrektne, värvikas ning annab väga hea ülevaate kõigest. Programmi üle olen väga uhke. Praegu olen programmiga väga rahul ja soovitan seda kõigile, kellel ei ole väga suur firma.


 2. Anika
  mai 18, 2011

  Tänan Sind Maria meeldiva tagasiside eest. Meil on hea meel, et saime Sulle abiks olla.