1000 euroste arvete deklareerimine

Avaldatud november 2, 2014

1000-euroste-arvete-deklareerimine1. novembrist algas maksude deklareerimise kõige suurem ja põhimõttelisem muudatus viimase 10-12 aasta jooksul, kus käibemaksukohuslased peavad hakkama arvestust pidama viisil, mis võimaldaks deklareerida ühe tehingupartneriga tehtud tehingu- või tehingute arveid.

Deklareerimiseks on vajalik käibemaksukohuslasest TEHINGUPARTNERI registrikood, mis on tuvastavaks tunnuseks.

01.11.2014 jõustus käibemaksuseaduse muutmise seadus, millega kehtestatati käibedeklaratsiooni lisa esitamise kohustus üle 1000 euroste arvete deklareerimise kohta. Deklareerida tuleb ainult juriidilisele isikule, füüsilisest isikust ettevõtjale ning riigi-, valla- ja linnaasutustele esitatud ja saadud arved. Eraisikute arveid ei esitata.

Käibemaksukohustuslased esitavad ostjate ja müüjate lõikes arvete andmed, kui tehingupartneri arve või arvete kogusumma on vähemalt 1000 eurot ilma käibemaksuta. Tehingupartneri põhist piirmäära arvestatakse väljastatud ja saadud arvete osas eraldi.

Deklareerimisele kuuluvad arved, millele kauba võõrandaja või teenuse osutaja on märkinud 20% ja 9% käibemaksumääraga maksustatava käibe. Käibedeklaratsiooni lisal kajastatakse arvete andmeid arvete lõikes. Tehingute sisu maksuametile esitama ei pea.

Kuni 2015.aasta lõpuni on võimalus esitada arvetel olevaid summad summeerituna tehingupartnerite lõikes, mis mõeldud ettevõtjatele kellel on ühe partneriga palju arveid.

Lisal deklareeritavad andmed: Tehingupartneri isiku- või registrikood, tehingupartneri nimi, arve number, arve kuupäev, arve summa ilma käibemaksuta, maksumäär, arvel märgitud kauba ja teenuse maksustatav väärtus, maksustamisperioodil vormi KMD lahtrites 1 ja 2 kajastatud maksustatav käive, erisuse kood.

Isik võib käibedeklaratsiooni lisal kajastada ka nende arvete andmed, mille kogusumma ilma käibemaksuta on väiksem kui 1000 eurot tehingupartneri kohta. Esimene käibedeklaratsiooni lisa esitatakse maksustamisperioodi november 2014 kohta 22. detsembriks 2014. a. Ostutehingu vormistamisel FIE-le peab ostja avaldama soovi tehingu isikustamiseks ja arvele rekvisiitide märkimiseks.

Täpsemalt loe Maksu- ja Tolliameti veebilehelt

Loe ka neid postitusi:

Tags: , , ,

Kommenteerimine on suletud